Diákjaink a II. Múzeumi Játékmustra tesztelésén

HUZELLA ISKOLA

Tanulóink jól teljesítettek a múzeumpedagógiai foglalkozásokon

Február elején egy-egy 6. és 8. osztálynak lehetősége volt részt venni az OpenHistory történészei által készített múzeumi játékok tesztelésében.
A hatodikosok a Nemzeti Múzeumban jártak, és megnézték a Seuso-kincs című kiállítást, majd a látottakat játékosan, interaktív módon dolgozták fel. A tárlatot a játékot tervező történész vezetésével tekintették meg, aki a gyerekek számára is érthető módon mutatta be a kincseket, s mesélt Göd római kori vonatkozásairól. Ezután a diákok csoportokban dolgoztak, a kiállított tárgyakhoz kapcsolódóan kellett megoldaniuk a játék feladatait, majd egy kvízjáték során adtak számot azokról az ismeretekről, amelyeket a kiállításon szereztek. Végül a játékot kidolgozó történészek kérésére a gyerekek értékelték és véleményezték a foglalkozásokat: az először komolynak tűnő játékokat élvezetesnek, hasznosnak és szórakoztatónak találták.
A nyolcadikosok részt vettek a Petőfi Irodalmi Múzeum számára készített, a Nyugat munkatársaival kapcsolatos foglalkozáson. Miközben megszemélyesítették a legendás folyóirat munkatársait, fantasztikus verseket írtak az ő stílusukban.

H. A.