Kollégákat köszöntöttünk

HUZELLA ISKOLA

A fotón sorrendben, balról jobbra: Gács Zsuzsanna, dr. Nagyné Kőfalvy Enikő, Detréné Köő Mária, Nikházy Magdolna, Zachár Zsuzsanna és Pappné Széll Éva

Immár hagyományosan, 2019. december 16-án a huzellás munkatársak ismét egy kellemes estét töltöttek együtt. Horváth Ferenc intézményvezető megköszönte a kollégák munkáját, majd ünnepélyes keretek között adták át az érintetteknek a Pedagógus Szolgálati Érdemérem miniszteri elismeréseket. Az érdemérmet azok a pedagógus munkakörben dolgozók kaphatják meg, akik legalább 25 éven keresztül végezték kimagaslóan oktató-nevelő munkájukat.
Köszöntöttük Detréné Köő Máriát, aki a 39 éves pedagóguspályájából 19-et a Huzellában töltött, és oktatta a magyar nyelv és irodalom, valamint a honismeret rejtelmeit tanítványainak. Gács Zsuzsanna 27 éve oktatja matematikára intézményünk nebulóit. Dr. Nagyné Kőfalvy Enikő 30 éven át valóságos „polihisztorként” tanította földrajzra, biológiára és angolra iskolánk alsós és felsős diákjait. Nikházy Magdolna 40 éves pedagógus pályáját mindvégig nálunk töltötte, kémiát és technikai ismereteket oktatva. Pappné Széll Éva diplomája megszerzését követően szintén az alsógödi iskolában kezdett tanítani, és közel 40 évig adta át a biológiai és technikai tudását a gyerekeknek. Zachár Zsuzsanna az alsó tagozatunk oszlopos tagjaként szintén 39 évig okította az alsós diákokat, hosszú ideig igazgatóhelyettes volt és több mint tíz éve vezeti a Gézengúzok színjátszó csoportot.
Detréné Köő Mária, Gács Zsuzsanna, dr. Nagyné Kőfalvy Enikő és Zachár Zsuzsanna pályafutásuk során a Göd Város Önkormányzata által adományozott „Év Pedagógusa Díjat” is elnyerték. Mindannyian már a jól megérdemelt nyugdíjas éveiket töltik, ám szerencsénkre továbbra is gyakori vendégei iskolánknak.

H. A.