Cetelem-pályázaton nyertek a diákjaink

HUZELLA ISKOLA

A Mikulás alig győzte olvasni a gödi iskolások leveleit

A Magyar Cetelem Bank Zrt. Zöldsuli Programja keretében novemberben pályázatot hirdetett általános iskolai osztályok számára „Szemetelj okosan!” címmel. A következő osztályfőnöki órán megkérdeztem a gyerekeket, lenne-e kedvük dolgozni egy pályázaton, aminek a jutalma 150 000 Ft? Hát persze, hogy volt kedvük! Vidám lelkesedéssel vetették bele magukat a munkába. Például megírták a Miku­lásnak, hogy mily módon okozhatna úgy örömet gyerekek millióinak, hogy kevésbé terheljük meg környezetünket felesleges szemeteléssel. Kolléganőim is segítettek bennünket a pályázat elkészítésében, akiknek ez úton is szeretném megköszönni, hogy időt és energiát áldoztak ránk. Segítségükkel határidő előtt sikerült feltöltenünk a pályázatunkat, majd heteken át drukkoltunk: vajon sikerül-e elegendő szavazatot gyűjtenünk, s ott leszünk-e a szakmai zsűri által 15 legjobbnak ítélt pályázat között? Igen! Sikerült!
A jó hírt Balla Krisztina kolléganőmtől tudtam meg a karácsonyi szünet előtti napokban. Ő szintén pályázott az osztályával, és ők is a díjazottak közé kerültek! A Huzella Iskolából tehát a 4.c és az 5.d osztály is sikeresen vett részt ezen a pályázaton. A fantasztikus hírt az osztálykarácsonyon közölhettem a diákjaimmal, akik kitörő örömmel ünnepeltek.
Nagyon fontosnak tartom, hogy a mindennapi pedagógiai munkánkba beépüljön a környezeti nevelés is. Ilyen és ehhez hasonló pályázatok révén a gyerekekkel közös munka maradandó élményt ad, ráadásul a pénzjutalmat erdei iskolai programra költhetjük el. Öröm volt látni a gyerekek lelkesedését, együtt dolgozni velük ezen a pályázaton!
Persze nem csupán ily módon lehet élményszerű a környezeti nevelés. Iskolánkban harmadik éve működik a természetjáró szakkör, nyaranta pedig egyhetes vándortábor szervezésével igyekszünk alkalmat adni a tanulóink számára a természettel való találkozásra. 2020-ban is várunk minden kedves érdeklődőt (3-4. osztálytól) túráinkra, táborunkba, melyekről az iskola honlapján tájékozódhatnak részletesebben.

Gaálné Szendefy Ágnes