Kulturális és sportrendezvények a „Becsal” szervezésében – 2019

Ebben az évben is jó néhány szabad­idő­sport- és zenei eseményt sikerült megszerveznünk, megrendeznünk a Belépés családostul („Becsal”) égisze alatt. A nyolc sportos napunk közül a tavaszi és az őszi felvidéki buszos kirándulás vonzotta a legtöbb felnőttet. A labdarúgást kedvelők közül sok gyerek és felnőtt focizott a majálison, a szüreti sportnapon, a Családi Foci Kupán, de mindezek mellett jól sikerültek biciklitúráink is.
Úgy nagyjából két évtizedet ölel föl a „Becsal” programsorozat megjelenése Göd város közéletében. Kezdetben inkább a szabadidősport népszerűsítése érdekében szólítottuk meg a gyerekeket, a felnőtteket, a családokat, hogy érdemes sportos életmódot folytatni.
Aztán úgy 8-10 éve beindítottuk a Gödi Jazz Napokat, majd 2014-től a klasszikus zenei családi koncerteket, kamarakoncerteket, végül a Gödi Barokk Napokat. Szerénytelenség nélkül állítható, hogy országos viszonylatban is élen járhat városunk, ami a jazz és klasszikus zenei programkínálatot illeti, nem beszélve arról, hogy szép számmal lépnek föl e hangversenyeken nemzetközileg is elismert magyar előadóművészek.
2019-ben hat klasszikus zenei és három jazz napunk volt, amelyeken évről évre egyre több zenekedvelő tiszteli meg a föllépőket Göd, a környékbeli települések és Budapest lakosai közül.
2020-ban folytatni szeretnénk kezdeményezésünket, ami persze csak úgy lehetséges, ha anyagi támogatást kapunk az önkormányzatunktól, egyes cégektől, családi, illetve baráti szállal hozzánk kötődő mecénásoktól, továbbá komoly támogatásokat nyerünk különböző pályázatokon. Ebben a reményben élve bízunk egy újabb sikeres, magas színvonalú, tartalmas szabadidőtöltést biztosító, boldog új évben.
2020-ban is szeretettel várjuk a gyerekeket, a felnőtteket és a családokat a Gödi Becsalogató eseményeire!

A 2019. évi rendezvények támogatói
Alapító: Szent Jakab Zarándok Egyesület

Fővédnökök: Beer Miklós nyugalmazott megyéspüspök, Markó József korábbi polgármester

Kiemelt támogatók: Göd Város Önkormányzata, Váci Egyházmegye, Sólyom László, NEA – Nemzeti Együttműködési Alap, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., NKA – Nemzeti Kulturális Alap, Ulyssys Kft., MMA – Magyar Művészeti Akadémia, Új Ház Centrum – Piramis, Sauska Borászat

Fő támogatók: Fétis Kft., Lighttech Kft., Csikós család, Bártfai család, Belga Sörház

Támogatók: József Attila Művelődési Ház, Alsó- és Felsőgödi Római Katolikus Egyházközség, Don Papa Pizzéria, Csepregi Cukrászda, Rétesház, Felsőgödi Karitász Csoport

Médiapartnerek: Bartók Rádió, magyarjazz.hu, Gödi Körkép, Fidelio, jazzma.hu, god.hu, dunakanyarregio.hu, ESTV

Wagner László
ötletgazda, főszervező