„Kibővített nyitvatartás” a gödi piaristáknál ‒ Nyílt nap 2.0

PIARISTA SZAKKÖZÉPISKOLA

Ezúttal sem maradtak el a szülők számára rendezett kerekasztal-beszélgetések

Dübörög a pályaválasztási időszak: a nyolcadikos diákok és szüleik napjai másról sem szólnak ilyenkor, mint arról, hogy hol tanuljon tovább a gyerek. Hogy megkönnyítsük a döntést, a gödi Piarista Szakközépiskolában idén is kinyitottuk a kapukat. November 8-a után december 7-én is nyílt nappal vártuk azokat a gyerekeket, akik bizonytalanok a választásban, hiszen pont nekik és értük indult el tavaly orientációs évfolyamunk. De persze azokat is tárt karokkal fogadtuk, akik már biztosak abban, hogy a gödi piarba szeretnének járni!

Az asztalosműhely rejtélyes világa, Szentes Vidor mesterrel

Lázas készülődés, izgatott sutyorgás a folyosókon, megállás nélküli ötletelés ‒ mondhatjuk, hogy a kreativitás csúcsra jár az év ezen időszakában az iskolánkban. Hogy mi a megszokottnál is nagyobb nyüzsgés magyarázata? Az iskolai nyílt napok! Az idei kettő megszervezéséért, illetve levezényléséért ugyanis az orientációs évfolyam diákjai feleltek. November 8-án közel 40 „potenciális” gödi piarista látogatott el hozzánk, hogy hangot, képet, benyomást kapjon, azaz mintát vegyen iskolánk mindennapjairól. Mondhatjuk, hogy „orisaink” kitettek magukért: nem csak maguk készítette finom falatokkal és teával, de izgalmas és szórakoztató, olykor az agytekervényeket alaposan megmozgató rejtvényekkel, feladatokkal várták leendő utódaikat. Miközben a szülők kérdéseikkel pedagógusainkat bombázhatták, addig az ifjúság remekül szórakozott. A szabadulószobától kezdve a szerszám-kvízen át egészen a 3D-s modellezésig volt itt minden, ami egy izgága kamasz érdeklődését felkeltheti!
Persze a gödi piarban nincs két egyforma nyílt nap, így december 8-ára teljesen más forgatókönyvvel, új feladatokkal készültünk. A hangulatról pedig meséljenek inkább a fotók!

I. O. É.