Folytatódik a PontVelem Okos Program

HUZELLA ISKOLA

Iskolánk az előző tanévben csatlakozott a PontVelem Okos Programhoz. Ennek keretében nyolc hónap alatt összegyűjtöttünk 830 kg elemet és 114 darab kütyüt (zömében mobiltelefont, néhány tabletet és digitális fényképezőgépet). Ezek a veszélyes hulladékok így biztonságos helyre kerülnek, és egyrészt nem terhelik a környezetet (talajt, vizet, levegőt), másrészt anyagaikat újra lehet hasznosítani.
Az így összegyűjtött pontok egy részét tanulóink „elköltötték” ajándékokra, másik részét jótékony célokra ajánlották fel, a pontok negyedével pedig „gazdálkodtak”, vagyis lekötötték néhány hónapra és kamatoztatják.
A program folytatódik, s a gyűjthető anyagok köre bővült. Minden szerdán reggel várjuk a következő dolgokat: elemeket, kisméretű akkumulátorokat, mobiltelefonokat, GPS-eket, digitális fényképezőket, digitális kamerákat, okosórákat, PDA-kat.
Ezeket a tárgyakat bárki leadhatja nálunk, de ha a program egyéb előnyeit is ki szeretnék használni, regisztrálniuk kell a pontvelem.hu oldalon. Akik ezt már tavaly megtették, tovább folytathatják a gyűjtést és leadást.
Köszönjük mindenkinek, aki egy kicsivel is hozzájárult ahhoz, hogy ennyi veszélyes anyagot biztonságosan be tudtunk gyűjteni, valamint azt, hogy példát mutathatunk: ha akarunk tenni a környezetünkért, akkor van rá lehetőség. Nem utolsósorban pedig hasznos az is, hogy a tanulók a pontokkal való gazdálkodás során gyakorolhatják a bankolási folyamatokat, a jótékonykodást és a vásárlást.

Bérczesné Leányvári Anikó