
HUZELLA ISKOLA
A „Színes egyéniségeknek színes iskolát!” címet kapta a Huzella Tivadar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola pályázata, amely a pedagógusok, a diákok és a segítő szülők kooperációjában készített kisfilm forgatásával indult, s ami már az első percekben elnyerte a Let’s Colour csapatának szimpátiáját és elismerését. A film készítésekor mutatkozott meg elsőként a lelkes támogatás, az együttműködés és összefogás.
Az emberekben meglévő jó szándék és segíteni akarás következő megmérettetése az internetes szavazás időszaka volt. Hihetetlennek tűnt a futótűzként terjedő felhívás a közösségi oldalakon, amely arra biztatta az olvasókat, hogy szavazataikkal segítsék a Huzella Iskola pályázatát, s így az első három közé kerüljünk az országban pályázó közel száz intézmény közül. A példátlan összefogás iskolánk pályázatát 8000 szavazattal a dobogó legfelső fokára repítette, elnyerve ezzel 800 m2-nyi falfelület dizájnfestését.
Az örömmel párosult izgalom leírhatatlan volt! Szőttük tovább az álmokat, a fejünkben már megszületett az iskola megkopott falaira pingálható színek és formák látványa… Ám ekkor hidegzuhanyként ért bennünket a tény, hogy a 800 négyzetméternyi felület előkészítése (a falak előzetes csiszolása, glettelése, alapozása stb.) jóval nagyobb anyagi beruházást igényel, mint ahogyan azt korábban gondoltuk.

Markó József polgármester Göd Város Önkormányzata nevében maximális támogatásáról biztosította az iskolát, s velünk együtt kereste a megoldást, álmunk megvalósításának további útját. Az anyagi fedezet biztosítását – polgármesterünk tárgyalásait követően ‒ végül a Samsung SDI vállalta, a műszaki munkálatok lebonyolítását és szakmai irányítását pedig az önkormányzat végezte.
Így újabb lendületet véve megkezdődtek a gyakorlati előkészületek a nagy napra, amelyhez önkénteseket, támogatókat és segítőket kerestünk. Nem telt bele sok idő, és érkezni kezdtek a felajánlások. Aki nem ért rá a „nagy napon” csatlakozni hozzánk, előre megszervezte, hogy felajánlása miként juthasson el hozzánk, mert mindenképp részese szeretett volna lenni az akciónak.
A segíteni akarás és az összefogás augusztus másodikán teljesedett ki igazán: már reggel 6 óra előtt a Lets’s Colour csapata által felrajzolt pókhálószerű alakzatok körvonalazódtak a falakon, teleírva kódokkal és számokkal. Ezek a „hieroglifák” 8 órától pedig szemlátomást értelmet nyertek az önkéntesek által. Mint valamiféle óriási kifestőn, a kódok segítségével az 50 önkéntes megkezdte a színezést. Fantasztikus élmény volt látni, hogyan bújik elő a jelzések mögül egy-egy színes ábra, forma, hogyan ölelkezik harmóniába két-három egymás mellé illesztett szín.
Mindeközben egy egész tantermet töltöttek meg a szülők és a támogatóink által küldött szendvicsek, habos torták, sós és édes aprósütemények, palacsinták. Az ízletes kávékülönlegességeket a Csokiház jóvoltából fogyaszthatták kora reggeltől késő délutánig az amatőr festők.
Az ebédről az önként segítségre jelentkező Széchenyi csárda és a Felsőgödi Pizzéria, valamint a Don Papa Pizzéria gondoskodott.
Az önkéntesek öröme, segíteni akarása és lelkesedése lankadatlan volt. Egymást kerülgették festékes dobozokkal, ecsettel felfegyverkezve a még festetlen falfelületet keresők, bujkálva a létrák között, és a nyüzsgés miatt kerülgetve a szabad falfelületet már gondjaikba vett festőket. A hangulat kitűnő volt! A fáradás első jelei 15 óra után jelentkeztek, amikor is fogyatkozni látszott a lelkes tömeg. A gyors felhívásnak köszönhetően újabb önkéntesek érkeztek, 20 óra felé közeledvén pedig elkészült a remekmű.
A dizájnfestés indításakor bíztunk egy szebb, élhetőbb iskolai környezet kialakításában. Ma már tudjuk, hogy sokkal többet kaptunk ennél! Emberi melegséget, a város összefogását, a közösségért való tenni akarás megnyilvánulását, a mogorva hétköznapokból kiszakadó felhőtlen örömöt, a mások céljaival való azonosulást, kedvességet és önzetlenséget.
Köszönjük mindenkinek a Huzella Iskola minden jelenlegi és leendő diákja, valamint az összes dolgozó nevében a páratlan összefogást – amelyben részt vett az önkormányzat, a Samsung SDI, helyi cégek, képviselők, szülők, pedagógusok, városi polgárok –, az önkéntes munkát, valamint minden apróbb és nagyobb hozzájárulást a közös sikerhez!
Arany-Tóth Ágnes