Jelentős eredményeket értünk el az elmúlt két évtizedben

Markó József polgármester (balra) és Tuzson Bence, a Pest megyei 5-ös számú választókerület országgyűlési képviselője

Magyarország bármely pontján, de akár külföldön is jó érzéssel és büszkén lehet kimondani, hogy az ember Gödről érkezett, Gödről származik, vagy éppenséggel Gödöt képviseli – fogalmazott a lapunknak adott interjúban Tuzson Bence, a Pest megyei 5-ös számú választókerület országgyűlési képviselője, akitől abból az alkalomból kértünk nyilatkozatot, hogy településünk húsz évvel ezelőtt nyerte el a városi rangot. A politikus nemcsak az elmúlt két évtizedben elért eredményekről és a megvalósult fejlesztésekről szólt, hanem hangsúlyozta azt is, büszke arra, hogy immár több kormányzati ciklusban is bizalmat szavaztak neki a gödiek, s így ő lehet a település és a régió országgyűlési képviselője.

– Mit tart a legfontosabb eredménynek Göd elmúlt két évtizedének történetéből?

– A város egy folyamatosan formálódó, értékeit megőrző, ugyanakkor dinamikusan fejlődő település. Az utóbbi években a fiatal családok is örömmel választják otthonuknak Gödöt, ami egyértelmű jele annak, hogy elismerik az eredményeinket, hisznek a település jövőjében, további fejlődésében. Számos jelentős fejlesztést és beruházást ki lehetne emelni, hiszen rengeteg minden történt a város életében, de persze vélhetően mindenkinek az a legfontosabb, aminek a kedvező hatását saját maga is érezheti, a saját bőrén is tapasztalhatja a mindennapi életében. Így tehát azok az eredmények a legfontosabbak, amelyek a közösség egészének, Göd lakosságának a hasznára, előnyére válnak.

– Ki tudna emelni néhány konkrétumot?

– Ilyenek például az infrastrukturális fejlesztéseink, a környezetünk védelmére irányuló beruházásaink és célkitűzéseink, valamint a város szolgáltatásainak bővítésére vonatkozó törekvéseink. Göd nemrég felkerült az innováció világtérképére azáltal, hogy a dél-koreai Samsung nálunk nyitotta meg akkumulátorgyárát. Persze mindamellett, hogy a vállalat jelenléte fontos a város számára, semmi sem lehet fontosabb az itt élők véleményénél, érdekeinél. Ennek szellemében folynak a rendszeres tárgyalások, és határozzuk meg az együttműködésünk mérföldköveit, valamint az elvárásainkat. Az a célunk, hogy a Samsung jelentős gazdasági és társadalmi szerepvállalásával további fontos, mindenki által érezhető fejlesztések valósuljanak meg a városban, ugyanis általuk is erősödhet, gyarapodhat Göd. Mindazon túl tehát, hogy ezúton is gratulálok a húsz­éves jubileumhoz a város minden polgárának és a települést nagyszerűen irányító vezetésnek, élén Markó József polgármesterrel, azt hiszem, hogy minden gödi lakos büszke lehet a városára és annak az elmúlt időszakban elért eredményeire. Ahogyan engem is büszkeséggel tölt el, hogy már több kormányzati ciklusban is én lehetek a település és a régió országgyűlési képviselője. Köszönöm a bizalmat az itt élő embereknek, és a munkámmal igyekszem is igazolni ennek jogosultságát. Munkámat továbbra is az az igyekezet határozza meg, hogy a fejlesztések az eddigi ütemben, vagy még annál is gyorsabban, jelentősebb mértékben folytatódjanak. Persze könnyen mondhatom ezt, hiszen remek partnerre találtam ehhez a városvezetésben.

– A kormányzati intézkedések, célkitűzések között kiemelt jelentőséget kapott az elmúlt években a családbarát ország megteremtése. Megítélése szerint városunk felzárkózott ezekhez a folyamatokhoz?

– Egyértelműen igen! Göd kiemelt jelentőségű fejlesztések színhelye volt ilyen tekintetben is, hiszen gondoljunk csak arra, hogy a városi rang elnyerése önmagában még nem jelentene változást vagy előrelépést. A fejlődést az jelenti és szemlélteti igazán, hogy ebben a két évtizedben Göd valóban városias arculatot kapott, ami engem külön örömmel tölt el. Olyan településsé vált, amelyben ugyan valóban városias környezetben és ennek megfelelő infrastrukturális keretek között élhetnek a helyiek, s ennek megfelelően gyakorlatilag minden szolgáltatás elérhető, de a város agglomerációs jellege miatt mégis meg tudta őrizni nyugodtságát és a hétköznapok kiegyensúlyozottságát. A családbarát ország megteremtésének egyik elsődleges eleme pedig az oktatási-nevelési munka, amihez elengedhetetlenek az intézmények. Ezért Gödön az Ady Endre úti Csalogány Óvoda férőhelybővítésével ötven kisgyermek számára nyíltak újabb helyek, a Kincsem Óvodában, az intézmény udvarán pedig ovis sportpályát alakítottunk ki. Időközben elvégeztük a Németh László Általános Iskola energetikai felújítását is. Itt egyébként a főzőkonyhát is felújítottuk, bővítettük a kapacitását, és a szükséges konyhai eszközöket beszereztük.

– A beruházások tervezésénél milyen szempontok vezérlik a munkájában?

– Továbbra is fenntartom a véleményem, miszerint minden beruházás tervezésénél azt kell elsődlegesen mérlegelni, hogy az milyen mértékben találkozik a helyi lakosság igényeivel. Hiszen az a legfontosabb, hogy olyan fejlesztéseket karoljunk fel és valósítsunk meg a városban, amiket a gödiek is valóban szeretnének, amelyekre nekik van szükségük, és ezért ők maguk is fontosnak érzik. Én ide sorolom az elmúlt időszakból például az alsógödi dunai sportház bővítését, aminek részeként megtörtént a Gödi SE Kajak-Kenu Szakosztályának infrastruktúra-fejlesztése is. Sikerült állami támogatást szereznünk a Magyar Kajak-Kenu Szövetség kiemelt sportágfejlesztési programjában, aminek felhasználásával bővítettük az alsógödi vízitelepen működő sportházat. De rendkívül jelentős előrelépésnek tartom, hogy zajlik az erdőtelepítés, a zöld területek folyamatos bővítése is. Számos további tervünk van, amit a lakosság bevonásával, a javaslataikat szem előtt tartva szeretnénk megvalósítani. A város vezetésével együttműködésben továbbra is az a célunk, hogy minden helyi lakos úgy érezze a jövőben is, hogy jó Gödön élni.

Gödi Körkép