Író-olvasó találkozó Varró Dániellel

„Honnan lehet tudni, hogy anyu örül? / Csúnyán néz? / Szeméből könnyeket törül? / Fintorog, mint aki savanyút evett? / Nem, nem, hanem / Nevet.”

NÉMETH LÁSZLÓ ISKOLA

Május 22-én a Gödi Németh László Általános Iskola dísztermében tartott író-olvasó találkozó vendége a mai fiatal költőgeneráció kiemelkedő alakja, Varró Dániel volt.
Iskolánk diákjai szeretettel és nagy érdeklődéssel fogadták a költőt, akinek köteteit sokan ismerik a tanulóink közül. A szerző humorral fűszerezett előadása megmosolyogtatta, de ugyanakkor elgondolkodtatta a gyermekeket.
A találkozó igazi fénypontja az volt, amikor a költő saját maga olvasta fel a verseit. A Nem, nem, hanem… című gyermekeknek szóló könyvéből úgy tett fel kérdéseket, hogy az ott lévő diákok hangosan, kacagva mondták sorra a válaszokat.
Köszönet a szórakoztató és élményekben dús találkozóért Varró Dánielnek!

Basa Beáta és Tóth Zsuzsanna könyvtárosok