Projekthetek az iskolánkban

NÉMETH LÁSZLÓ ISKOLA

A Fenntarthatósági Témahetet és a Happy-hetet március 18. és 22. között rendeztük meg. Az előbbit az EMMI hirdette meg, s fővédnöke Áder János köztársasági elnök volt. Ez a témahét kiemelt jelentőségű iskolánkban, hiszen a gyermekek nagyon fogékonyak az új feladatok iránt, és éppen ezért fontos, hogy megismertessük velük a fenntarthatóság fontosságát, mindazt, amit Földünk védelme érdekében tehetünk.
A feldolgozott témák a következők voltak: közösségi közlekedés, víz, egészség és jóllét, fenntartható városok és közösségek, fellépés az éghajlatváltozás ellen. Valamennyi osztály különböző módon dolgozta fel az adott témakört: plakátokat, rajzokat, PPT-bemutatókat készítettek, illetve kreatív, játékos feladatokat oldottak meg.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet tízedik alkalommal hirdette meg a Happy-hetet, amelyhez iskolánk idén is csatlakozott. A program célja, hogy felhívja a tanulók figyelmét a vízfogyasztás jelentőségére, a vizeink védelmére, az energiaitalok és a cukros alapú italok túlzott fogyasztásának veszélyeire. Pedagógusaink a héten számos érdekes programot szerveztek a gyermekeknek. Március 22-én, a Víz világnapja alkalmából egy rövid kis műsorral készültek a 8.d osztály tanulói (Horváth Lilla, Szomor Liza, Kustán Csepke és Csipai Dániel), illetve az öko-faliújságra is e jeles nap jegyében készítettek képeket a diákok.


B. K.