Jubileumi ünnepség

NÉMETH LÁSZLÓ ISKOLA

Április 17-én több születésnapot is ünnepelt az iskolánk. 1901-ben, 118 éve született névadónk, Németh László. 110 éve, az 1908/1909-es tanévben kezdődött el az oktatás Felsőgödön. 1979-ben, 40 éve vette fel intézményünk a nagy író nevét.
Az ünnepi rendezvényen részt vett Németh László lánya, Németh Magda, Sebestyén Ilona, a Nap Kiadó alapító főszerkesztője, Markó József polgármester, dr. Pintér György alpolgármester, dr. Szinay József címzettes főjegyző, Szabóné Forgács Gabriella, a Dunakeszi Tankerületi Központ igazgatóhelyettese, valamint iskolánk volt vezetői és nyugdíjas pedagógusai.
Nagy sikere volt a társadalomtudományi munkaközösség által összeállított műsornak, Boldog Mónika mazsorett csoportjának és az iskola énekkarának. Az ünneplőket Bajkó Ildikó intézményvezető, Markó József polgármester, Németh Magda és Sebestyén Ilona köszöntötte.
A jubileumi év alkalmából „A jövő iskolája” címmel rajz- és fogalmazásversenyt hirdettünk. A nyertes pályamunkák az iskola online megjelenő jubileumi évkönyvébe is bekerültek.
Az évfordulókhoz kapcsolódó gazdag programsorozat keretében az alsó tagozatosok a Mesevetélkedőn, a felsősök a Németh László-vetélkedőn mérték össze tudásukat. A Németh László Kézilabda Kupán 1. és 3. helyezést értek el csapataink. Megható esemény minden évben a nyolcadikos tanulók Emlékfa-ültetése. A jubileumi napot a művésztanárok koncertje koronázta meg.
Az ünnepség szervezését a Németh László Általános Iskola Gyermekekért Alapítványa és a Dunakeszi Tankerületi Központ támogatta. Köszönet illeti a pedagógusokat és tanítványaikat a színvonalas jubileumi programokért.

B. I.