Stabilan hozzák a nemzetközi eredményeket az Életforrás Do karatékái

Karate

Az Életforrás Do karatékái a Huzella-iskola termében készülnek. A magyar bajnokságon az egyesületi rangsorban az érmek alapján 2-ok lettek. Balra Jurtin László, jobbra Karakó Sándor edzők

Remekül menetelnek a gödi Életforrás Do karatékái immár nem csak a hazai, hanem a nemzetközi porondon is. Karakó Sándor tanítványai októberben is rendre hozták az érmes helyezéseket.

Az V. Palóc Kupa országos versenyen 7 arany-, 5 ezüst- és 6 bronzérmet, valamint két negyedik helyet szereztek. A 16 éves Stum Dominik felnevezve a junior korcsoportban második lett, korosztályát megnyerte. Kovács Barbara, Jurtin Zorka, Képíró Boglárka, Dudás Jázmin, Karakó Roland, Stum Dominik és Vass Réka Virág lett még aranyérmes.
A WKF diákolimpián a junior Nyuzó Gyula 1., a 10 éves Stum Olivér és a 14 éves Karakó Roland 2., Stum Dominik a 16-17 évesek között 3. lett.
Az összes hazai verseny egyik legerősebbje az Ippon Shobu Magyar Bajnokság, melyet Monoron rendeztek. A felnőttek között Vass Réka Virág 1. és 3., a junior Berki Bence 3., a kadet Stum Dominik és Kovács Mercédesz 1., Karakó Roland 1., a 13 éves Ragács Anna 2., Stum Olivér 1., a 10 éves Jurtin Botond 3., a 9 éves Tekes Lóránt 3., a 8 éves Karakó Vivien kétszer is 2., a 7 éves Jurtin Zorka 1., Tekes Réka pedig 3. lett.
Az Életforrás Karate Do öt versenyzője meghívást kapott a Magyar JKA karate-válogatottba, és képviselték Magyarországot a WSKA (World Shotokan Karate-Do Association) versenyén, a portugáliai Lisszabonban, 25 ország sportolói között. Kovács Mercédesz junior csapatban 3., Stum Dominik, Karakó Roland és Dudás Jázmin 5. lett. A junior csapat bronzérmet szerzett.
A VI. Országos SKS – SKDUN Ippon Shobu Bajnokságon Gál Balázs, korábbi országos bajnok segítette a versenyzőket: 1 aranyat, 6 ezüstöt és 7 bronzérmet szereztünk. A legjobb eredményt Ragács Anna érte el, a legtöbb érmet Karakó Vivien és Kovács Barbara szerezte.