Ismét szépen teljesített a gödi Hard Dog Race Falka

A kutyák és gazdáik is élevezik a pálya teljesítését

Egerben rendezték meg október 12-én a Hard Dog Race (HDR) Wild kutyás terepfutó versenyt, amelyen a gödi HDR Falka is részt vett. Kovács Viktóriát, a csoport tagját kérdeztük.

A versenyen való részvételével a gödi falka a Zöld Menedék Állatvédő Alapítványt támogatja

‒ Hányan voltak ott a versenyen a gödi falkából?

‒ Két csapattal és egyéni nevezéssel is indultunk, ami azt jelenti, hogy összesen 13-an vettünk részt, 11 kutyával. Két kutyus a Zöld Menedékből csatlakozott hozzánk, Puporka és Káin.

‒ Milyen volt a pálya?

‒ A Hard Dog Race lényege a terepfutás, azon belül is rengeteg emelkedővel (szintkülönbség 523 méter), 23 akadállyal volt nehezítve a 12,39 kilométeres, erősen sáros pálya. A nehézség mindig attól függ, hogy a HDR melyik versenyére nevezünk: Not Just Run, Base vagy Wild. Térdeket, bokákat igénybe veszi rendesen, és fontos az erőnlét.

‒ Milyen eredményt értek el?

‒ A Wildon összesen 30 csapat indult, összetettben az egyik csapatunk 7., a másik a 18. lett. Az „Önzetlen nyelvlógatás” kategóriában az egyik csapat a harmadik helyet szerezte meg, a másik a hetediket. Ebben a kategóriában mindenki valamelyik szervezetért küzd, mi a Zöld Menedékért futottunk. Immunerősítő tablettákat, kullancs elleni szereket, tápokat, játékokat, kuponokat nyertünk.

‒ Mennyire kell ehhez profi futónak lenni?

‒ Legtöbbünk amatőr futó, de nagyon örülünk, ha jó futók is csatlakoznak hozzánk, hogy még nagyobb esélyünk legyen. A versenyek előtt, hétvégenként a golfpályára járunk edzeni, de ezek az alkalmak kötetlenek, pont azért, hogy ez ne megfeszített dolog legyen, hanem egy kellemes felkészülés, egyben kutyás közösségépítés. Persze cél, hogy összerakjunk egy erős csapatot, hogy díjat hozhassunk a Menedéknek. Az egész arról szól, hogy jól érezze magát a kutya és gazdája, a gazdikereső és a futótársa egy felejthetetlen élményt kapjon. Fő célja a falkánknak, hogy hírét vigyük a Zöld Menedék Állatvédő Alapítványnak és a gazdit kereső kutyáknak.

‒ Mióta járnak kutyás futóversenyekre?

‒ Tavaly egy versenyre neveztünk, idén már háromra. Márciusban volt a HDR Not Just Run Edition Pomázon, ahol 6 kilométert kellett akadályok nélkül futni. Áprilisban volt a HDR Base 6 km-es futás 12 akadállyal Törökmezőn, illetve most az októberi volt a HDR Wild ‒ 12 km és 23 akadály.

‒ Csak jól szocializálódott kutyák vesznek részt ezeken az eseményeken?

‒ Zömében igen. Aki eljön a versenyre, nyilván foglalkozik a kutyájával, de ha mégis problémás az eb, megvan ennek a nemzetközi jelzése: sárga szalagot kötnek a kutyára. A többiek figyelnek erre, így nagyobb ívben kerülik, vagy inkább egy kicsit lemaradnak tőle. Szigorú szabályok vannak a versenyen, például kötelező a pórázon tartás, de ezek szükségesek is, hiszen több száz kutya fut ilyenkor, sőt a Base-en ezer fölött van az indulók száma. De nem szokott probléma lenni, mert mindenki nagyon odafigyel a másikra is, illetve vannak segítők és rendezők a pályán.

‒ Lehet csatlakozni önökhöz?

‒ Sok szeretettel várunk bárkit, korra és nemre való tekintet nélkül. Egyetlen elvárás van: kutyabarátnak kell lenni. Március környékére várható az első verseny, amire januárban kezdjük el a felkészülést. Saját kutya sem feltétlenül szükséges, hiszen a Zöld Menedékből hozhatunk ki kutyákat edzeni, ezzel egyben a hírüket is visszük, hogy gazdisodjanak. Ha valaki kutyás közösséghez szeretne csatlakozni, vagy fontolgatja kutyus örökbe fogadását, és kell neki egy ilyen kutyás környezet, tanács, segítség, tapasztalat, bátran jöjjön, keressen minket. Elérhetőségeink:  https://www.facebook.com/HDRFalkaGod, illetve Kovács Viktória: ko.viki312@gmail.com.