Öt érmet nyertek az Európa-bajnokságon az Életforrás do karatékái

A fotón balról Stum Dominik, Kovács Mercédesz, Dudás Jázmin, Karakó Roland

Karate

A csehországi Kadanban rendezték a korosztályos JKA karate Európa-bajnokságot, amelyen a gödi Életforrás do fiatal sportolói egy arany-, egy ezüst- és három bronzérmet nyertek. A versenyről Karakó Sándor edző számolt be, aki több nyári, nemzetközi viadal mellett a tervekről is tájékoztatást adott.
− A gödi Kovács Mercédesz első nemzetközi versenyén Európa-bajnok lett a 16 éves lányok között kumitében, azaz küzdelemben. Nagyon komoly mérkőzéseket vívott, sorba verte a menőket. Csapatban a 3. helyet szereztük meg. A döntőbe jutásért az oroszokkal küzdöttünk, ahol csak ő tudott nyerni, s így a versenyt veretlenül zárta. A gödi Stum Dominik a négy közé jutásnál esett ki, csapatban ő is a 3. helyet szerezte meg a 16-17 éves fiúk között. Dudás Jázmin a 14 éves lányok között eljutott a döntőig, ahol egy megkérdőjelezhető mérkőzésen kapott ki, így második lett az első nemzetközi versenyén. Karakó Roland a 14-15 évesek között csapatban bronzérmet szerzett, kevésen múlott a jobb szereplés. A csapatom többi tagja egy nemzetközi versenyen vett részt Egerben, ahol Ragács Anna 3., Kovács Barbara 2., Stum Olivér 1., Kovács Viktor 2., Üveges Kincső 1. és 2., Vass Réka Virág szintén 1. és 2., Berki Bence 4., Gombár Tamás 2. és 3., Nyuzó Gyula pedig 3. lett. Június közepén a Heves Kupa nemzetközi viadallal zártuk a szezont, ahol 30 egyesület között az első helyen végeztünk – ilyen a versenyidőszakban háromszor fordult elő, korábban soha. A kicsiknél első lett Jurtin Zorka, második Karakó Vivien, a 12 év felettiek közt első Kovács Mercédesz és Stum Dominik, utóbbi 16 évesen a felnőttek közt is győzött. Nyáron edzőtáborok következnek, majd szeptemberben világbajnokság Portugáliában.