Kőhalmi Emese idén is a világ legjobbjaival csatázhat

Kajak-kenu

K-1 500, 1000 és 2000 méteren az U17-18 ifjúsági kategóriában indult Kőhalmi Emese az év első felnőtt és ifjúsági rangsoroló versenyén Szolnokon, ahol minden számban ezüst­érmes lett. Biztató, hogy az olimpiai távon, 500 méteren a felnőttekhez képest is nagyon jó időt kajakozott, a győztes Csipes Tamarától 2,27 másodperccel maradt el. Az ifjúsági világ- és Európa-bajnokságra való kijutás válogatóversenyén egy első és két második helyet szerzett.
A második válogatóversenyen igen nagy csatát vívott az 500 méteres szám ifjúsági világ- és olimpiai bajnokával, Rendessy Eszterrel. A pazar küzdelemben Emese diadalmaskodott, közel hat tizeddel győzte le riválisát. K-2 500-on Esztivel együtt küzdöttek a győzelemért, s több mint két hajónyi különbséggel nyertek. A Pitestiben rendezendő ifi és U23-as világbajnokságon Emese K-1 500, K-2 500, és K-4 500 méteren képviselheti Magyarországot. Három olimpiai számban való indulás a kajak vb-n rendkívül ritka az ifiknél.