Az Életforrás Do négy válogatottja mehet az Eb-re

Karate

Kiváló formát mutatnak a gödi Életforrás Do karatékái a májusi Európa-bajnokság előtt. A sárvári országos versenyen az egyesületek között a 2. helyen végeztek, majd Ercsiben, a diákolimpián arattak 13 éremmel. A Gödi Körképet Karakó Sándor tájékoztatta.

− Sárvárról minden kumités válogatottunk – Vass Réka Virág, Stum Dominik, Kovács Mercédesz, Karakó Roland, Dudás Jázmin és Jurtin Botond – aranyéremmel tért haza, Karakó Vivien pedig második lett – számolt be a négy danos edző.
− Kiválóan szerepeltünk a XVI. Ippon Shobu diákolimpián Ercsiben is, ahol 49 egyesületből több mint 500-an neveztek, mi összesítésben a negyedikek lettünk. Klubunkat 21 karatés képviselte, 13 érmet szereztünk. Kevésen múlt a még jobb szereplés. 5 arany, 2 ezüst, 6 bronz lett a mérlegünk. Jurtin Zorka két elsőséget is szerzett, győztesként jegyezhetjük Dudás Jázmint, Karakó Rolandot és Stum Dominikot. Gombár Tamás és Ragács Anna ezüst­érmesek, Jurtin Botond, Képíró Boglárka, Kovács Mercédesz, Vecserka Gellért, Nyuzó Boglárka és Kovács Viktor pedig bronzérmesek lettek – tájékoztatott Karakó Sándor. Hozzátette: május végén, az országos bajnokság után rendezik a korosztályos kontinensviadalt Csehországban, melyen az Életforrás Do válogatottjai közül Stum, Kovács, Karakó Roland és Dudás fogja képviselni Magyarországot egyéniben és csapatversenyben.